Перемоги у мистецьких конкурсах 09.06.2020

Конкурс юних читців 27.02.2020

25 лютого - День народження Лесі Українки. 25.02.2020

Завершення дослідно-експериментальної діяльності

8 листопада 2019 року відбулася підсумкова науково-практична конференція за результатами дослідно-експериментальної діяльності освітнього закладу з проблеми «Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного освітнього середовища». Працюючи в рамках експерименту над створенням моделі конкурентоспроможної особистості, колектив прийшов до висновку, що основою успішного розвитку особистості є інноваційне освітнє середовище, прообразом якого є своєрідний грунт, від якого залежить розвиток особистості, прообразом якого ми обрали саме квітку.

Перш ніж з’явиться на світ квітка, щоб милувати нас своєю красою, вона проходить ряд стадій розвитку. Кинувши у грунт насіння, ми з нетерпінням чекаємо допоки воно проросте, а потім дбайливо доглядаючи, спостерігаємо як молоді сходи поступово проростають і перетворюються у міцні стебла. Згодом на них з’являються бутони, із яких незабаром розвиваються квіти.

Ідентично відбувається і процес становлення і розвитку конкурентноспроможної особистості. Прийшовши до школи у 6 років, діти спочатку навчаються у початковій школі, де відповідно до нашої моделі вони зростають і перетворюються у міцні стебла, пізніше - в основній школі, де нагадують нам своєрідні бутони, а згодом - у старшій школі стають чарівними квітами, що милують око людини. Але квітка сама то собі тендітна. Одних зрізають і дарують друзям, інші - залишаються цвісти допоки не утворяться коробочки з насінням. Тривалість цвітіння перших залежатиме від догляду за ними. Так само і з дитиною не готовою до самостійного життя доведеться опікуватися весь час і користь суспільству від неї невелика. А от насінина – згодом знову проросте і, потрапивши у новий грунт, знову з часом перетвориться на квітку і буде радувати людське око. Так само і наша конкурентна особистість, ніби та насінина, потрапивши в нове середовище, буде активно розвиватися і приносити користь людям і суспільству в цілому.

В рамках підготовки до даного заходу було організовано виставку методичних напрацювань педагогів за період експерименту, а також підготовлено банери, де показані моделі випускників початкової, основної та старшої школи, виставку напрацювань школярів за результатами проведення тренінгових занять та фото успішних особистостей освітнього закладу.

На конференції керівник експерименту Ясінська Н.В., завідувач соціологічної лабораторії ВІППО, кандидат педагогічних наук, доцент,ознайомила присутніх з довідкою про узагальнення результатів дослідно-експериментальної діяльності освітнього закладу з проблеми «Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного освітнього середовища», схваленої на засіданні вченої ради ВІППО.

Аналізуючи діяльність колективу в рамках дослідно-експериментальної діяльності за п’ять років, заступник директора з навчально-виховної роботи М.Маймура представила моделі випускника основної і старшої школи, а Красовська О.О., керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, - модель випускника початкової школи. Про психологічні аспекти формування конкурентоспроможної особистості йшла мова у виступі практичного психолога Савицької О.Я.. Своїми думками щодо патріотизму як основа моделі конкурентоздатної особистості поділилася з присутніми Лойко Л.А., вчитель географії, формування рис громадянськості конкурентоспроможної особистості - Новосад О.В., вчитель історії, екологічної освіти як засобу формування конкурентоспроможної особистості - Сидорук Г.Є., вчитель біології, комунікабельність випускника, як ознаки конкурентоспроможної особистості - Данилюк Н.Г., вчитель англійської мови, формування конкурентоспроможної особистості на уроках хімії – Новосад Л.Я., вчитель хімії.

14.11.2019 16:05