Перемоги у мистецьких конкурсах 09.06.2020

Конкурс юних читців 27.02.2020

25 лютого - День народження Лесі Українки. 25.02.2020

Літературне кафе

Кожен день у стінах рідної школи залишає багато спогадів. Особливими вони є для одинадцятикласників. Адже коли до останнього дзвінка лишається кілька місяців, починаємо по-іншому оцінювати шкільні будні. Хочеться щось організувати, зробити щось спільне. Не так багато вільного часу у нашому розпорядженні, тому потрібно використати його з користю. Нещодавно учні 11-А класу Іваничівської школи-гімназії проводили літературне кафе. Ідея виникла після того, як одинадцятикласники часто жалілись на відсутність у селищі закладів, де можна провести вільний час. Молодь має змогу відвідати лише черговий бар чи ресторан. Адже немає місць, де можна просто порозмовляти, поділитись з однолітками своїми поглядами чи досягненнями. Традиція проводити літературні кафе чи вечорниці у школі існувала вже багато років. Проте учні все рідше і рідше пишуть власні прозові чи поетичні твори, тому й не мають потреби ділитись плодами своєї творчої праці. А коли з'явилась можливість провести такий захід, то кожен зміг відкрити в собі невеличкий талант. Хтось до писання гуморесок чи віршів, хтось до співу чи грі на музичних інструментах. Ззовні літературне кафе нічим не відрізнялось від справжнього, яких в Іваничах безліч. Відвідувачів обслуговували офіціанти, на допомогу приходив менеджер. Було й меню, але не зовсім звичайне. Кожна страва мала не тільки цікаву назву, а й дивовижний «смак». Наприклад, гумореска Олександра Прокопчука заховалась у меню під салатом «Усмішка», а пізнавальна вікторина у торті «Культорологічний». Смачні салати приготували для відвідувачів Вероніка Новосад і Тетяна Бик, які розповіли поезії, де всі слова розпочинались літерою «с». Дуже неочікуваною виявилась пісня у виконанні Олени Шелест і Каріни Приступи на актуальну для одинадцятикласників тему ЗНО. Грою на фортепіано вразила Іванна Процюк , а Олександр Прокопчук і Юрій Коришко продемонстрували дотепну інсценізацію популярної сцени із життя: «Як молодий парубок розмовляє із майбутнім тестем». Вікторія Войтюк зацікавила присутніх фактами і легендами про виникнення чаю і кави. Власний вірш читала для відвідувачів менеджер кафе Катерина Бонюк. А обслуговували усіх офіціантки Юлія Кузвєсова й Олена Шелест. Особливо вразили учнів 11-А класу власні поезії заступника директора з виховної роботи Жанни Євстафіївни Завадської та вчителя української мови і літератури Тетяни Євгенівни Черкас. Не менш цікавою гуморескою про студентське життя поділилась учитель фізики Валентина Василівна Рибка. Проте кафе не було б повноцінним, якби з несподіваним візитом не з'явився Ревізор. У ролі Ольги Фреймут виступила учениця Ольга Рибка. Ревізор перевірила обслуговування, чистоту і скуштувала страву від шеф-кухаря салат «Вінегрет по-іваничівськи». Перевіряюча отримала багато приємних вражень і, звичайно, рекомендувала Літературне кафе усім жителям селища. Свято вдалося на славу. Приємно вражає те, що добрі традиції не забуваються серед молодого покоління. І одинадцятикласники, незважаючи на важкі шкільні будні, великий обсяг навчального матеріалу і постійну підготовку до ДПА і ЗНО, знаходять час для культурного й інтелектуального розвитку. Сподіваємось, що подібні заходи будуть проводитись щорічно у школі-гімназії.

10.02.2014 08:59