Інтелектуальна г ра «Найкращий знавець мови» 09.11.2018

Знай наших… 05.11.2018

Осіння толока 01.11.2018

«Ти наше диво калинове…»

Багата і барвиста мова українського народу. Мова – то краса нашого життя, наше майбутнє. Рідне слово – джерело, з якого ми пізнаємо навколишній світ, свою родину, свій народ.

До Дня української писемності і мови учні 3-х класів виконували різні мовні і літературні завдання: відгадували загадки, доповнювали вірші римами, збирали прислів’я, розгадували кросворд, пояснювали значення фразеологізмів, підбирали синоніми і антоніми до слів.

Такі уроки сприяють розвитку творчих здібностей дітей, виховують любов і повагу до рідного слова, показують її красу і багатство.

Тож вивчайте рідну мову
Вже тепер, з маленьких літ.
Українське наше слово
Хай звучить на цілий світ.

07.11.2018 14:20

Інтелектуальна г ра «Найкращий знавець мови»

9 листопада – День української писемності та мови. У 9-А класі школи-гімназії була проведена інтелектуальна гра «Найкращий знавець мови». Учні показали свої знання з рідної мови і довели, що гідні називатися українцями.

09.11.2018 14:54

Конкурс імені Петра Яцика

9 листопада в школі-гімназії стартував І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика.

Успіхів усім учасникам конкурсу!

09.11.2018 14:31

Найбільше найдорожче добро кожного народу – це його мова.

«Найбільше найдорожче добро кожного народу – це його мова, та жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.»

Буква до букви –
І виникло слово.
Слово до слова
Звучить рідна мова.

09.11.2018 12:07

Мова рідна! Слово рідне!

Мова – це великий дар природи. У кожного народу вона своя. У світі налічується близько 3 тис. мов.І серед них – ніби запашна квітка в чудовому букеті – українська мова.

8 листопада напередодні Дня української писемності та мови з учнями 7 – А класу було проведено виховну годину «Мово рідна! Слово рідне!» Класний керівник Парафін С.В. розповіла історію виникнення писемності та наголосила на значенні мови в житті людини. А на завершення нагадала слова Олени Пчілки : «Розмовляймо по-українському. Ми довго ждали свого. Бо неподоба цуратися свого рідного слова!»

08.11.2018 16:11

До Дня української писемності та мови

Напередодні Дня української писемності та мови у школі-гімназії проводяться тематичні уроки, конкурси, вікторини, виховні години та бесіди з учнями, аби в черговий раз нагадати школярам, що мова – це безцінний дар, який треба шанувати, примножувати та оберігати.

8 листопада 2018 року у 10 кл. учитель української мови та літератури Завадська Ж.Є. провела тематичний урок «Мова – державна перлина», на якому говорили про історію розвитку рідної мови від Кирила і Мефодія, від Нестора-літописця до наших днів. Пригадали імена українських письменників, які своєю творчістю виборювали право на існування мови.

08.11.2018 15:50

«Із витоків української писемності»

8 листопада до Дня української писемності та мови учнями 8-А класу (вчителі Завадська Ж.Є., Черкас Т.Є.) був проведений захід «Із витоків української писемності».

Школярі представили свої презентації «Походження письма та виникнення слов'янської азбуки», «Роль Кирила і Мефодія у розвитку української писемності», «Скорботний календар української мови».

08.11.2018 15:30

День писемності та мови

У школі-гімназії проводяться різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

Учні 4-х класів також взяли активну участь. Відвідали шкільну бібліотеку, ознайомилися з тематичною виставкою. Брали участь у поетичній хвилинці, розгадували ребуси, зачитували вислови відомих письменників про мову.

08.11.2018 14:58

9 листопада – День української писемності та мови

7 листопада класний керівник та вчитель української мови та літератури Раковець В.В. з учнями 5-Б класу провела виховну годину "Мова наша солов'їна" до Дня української писемності та мови. Свято проходило у формі гри - змагання. Були проведені такі конкурси: "Продовжи прислів'я", конкурс «Фразеологічна пантоміма» (за допомогою жестів та міміки демонстрували фразеологізми так, щоб команда могла його відгадати).

08.11.2018 10:02

Ми дослідники

Тепер учні початкових класів зможуть проводити справжню дослідницьку роботу: переглянути через мікроскоп чи з допомогою лупи ознайомитись з будовою об’єктів.

07.11.2018 16:34

«Ти наше диво калинове…»