Новорічний серпантин 18.01.2019

У передчутті свята 14.12.2018

Виставка-конкурс «Новорічний подарунок» 14.12.2018

«Нагодуй пташку взимку» 14.12.2018

День української писемності та мови

9 листопада – День української писемності та мови. Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Наш народ створював мову віками. Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав : «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура».

В умовах, які склалися в нашій країні, українська мова набула особливої ваги – вона стала символом миру і єднання нації. Без мови немає народу, і навпаки, без народу не існує мови.

З 06.11 по 10.11 .2017р. в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Іваничі проводились різноманітні заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

З учнями 9-А класу учитель української мови та літератури Завадська Ж.Є. провела годину мовознавства «Мови рідної краса». Школярі познайомилися зі скарбами української мови, з її величезними можливостями. Підлітки з задоволенням взяли участь в мовній вікторині «У рідному слові велика сила» та різноманітних конкурсах. У 7-А класі Черкас Т.Є. провела усний журнал-презентацію «Мово, ти наше диво!». Учні 8-А класу з учителем української мови та літератури Кисель А.А. грали інтелектуальну гру "Я знаю рідну мову» . Парафін С.В. та Джига О.Д. з учнями 6-А класу провели мовознавчі години «О слово рідне…», «Суржик і культура мовлення», а Бойко І.І. з учнями 9-Б класу – літературну годину «Рідна мова чиста, як сльоза». Раковець В.В. підготувала та провела з учнями 8-В класу літературно-музичне свято «Мова – духовна скарбниця народу».

З метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови, виховання високої мовної культури 9 листопада учні писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

Для учнів 5-11-х класів було проведено конкурс знавців рідної мови ім. Петра Яцика, участь у якому взяло 25 вихованців.

Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Отож, любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна,— у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

10.11.2017 14:52