Міжнародний конкурс 22.09.2020

Виставка дитячих малюнків до Міжнародного дня миру 21.09.2020

21 вересня- Міжнародний день миру 21.09.2020

"Мир на Землі - це щастя та любов!" 18.09.2020

Перемога у Всеукраїнському дистанційному конкурсі «Ранкові роси-2020» 17.09.2020

12 вересня – День фізкультури і спорту 11.09.2020

З початком навчального року! 02.09.2020

Перемоги у мистецьких конкурсах 09.06.2020

Навчання в США 02.06.2020

З Днем захисту дітей! 01.06.2020

Тобі ми дякуєм, герою, за життя

Життя ставить перед нами нові й нові випробування. Події останніх років примусили кожного українця відчути свою причетність до своєї країни, а також зрозуміти, що ми - господарі на власній землі. Та не всім це до душі. Сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Там вирішується доля і майбутнє України. Але ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає. Саме за це зараз в АТО воюють наші герої. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку-Україну. На жаль, 10 учасників АТО Іваничівського району загинуло, відстоюючи суверенітет рідної держави. Серед них - випускник нашої школи Янчук Валерій Леонтійович.
    16-го березня на подвір'ї НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Іваничі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки загиблому в АТО Валерію Янчуку, яку встановили на фасаді школи. Участь у заході взяли голова районної ради Бадзюнь А.А., заступник голови Іваничівської райдержадміністрації Войтович Л.М. учасник бойових дій Вілентко В.А., головний спеціаліст відділу освіти Іваничівської РДА Король С.Д., секретар селищної ради Сарабуна В.О., голова громадської організації «Спілка матерів військовослужбовців Іваничівщини» Рубан Н.М., представники духовенства, педагогічний та учнівський колективи школи-гімназії, рідні, друзі, односельчани. Захід розпочався традиційно для нашого неспокійного часу – зі звучання Гімну України. Меморіальну дошку на честь Валерія Янчука відкрили мама Романюк Л.Я. та учасник бойових дій Вілентко В.А., а освятили її настоятелі Свято-Покровського храму Іванич, митрофорні протоієреї отець Андрій та Василь Мельничуки. Усі присутні вшанували пам’ять Валерія Янчука та усіх, хто загинув на Майдані й у зоні АТО, хвилиною мовчання.
    Ведучі розповіли про життєвий шлях Валерія Леонтійовича, його трагічну загибель, подякували за подвиг сина матері Романюк Л.Я. та батьку Янчуку Л.В. і запевнили усіх, що пам'ять про випускника школи, який віддав життя за наше мирне сьогодення, залишиться навічно у наших серцях.
Герої не вмирають і не вмруть,
Героїв пам'ятатимуть віками .
Їм славу віддавали й віддають.
Всі голови схиляєм перед вами.
     Зі словами скорботи звернулась до присутніх голова районної ради Бадзюнь А.А., заступник голови Іваничівської райдержадміністрації Войтович Л.М. учасник бойових дій Вілентко В.А., директор школи-гімназії Шевчик М.С. Хвилюючим був виступ матері Романюк Л.Я., яка висловила слова вдячності усім за теплі слова та вшанування пам'яті її сина. Після виступу Любові Ярославівни учень 11-го класу став на коліно, поцілував їй руку, подарував квіти і від імені педагогічного та учнівського колективів подякував за виховання сина-героя.
    Учні школи-гімназії на подвір'ї школи виклали із лампадок символічний тризуб, а хлопці-старшокласники запевнили, що випускник школи Янчук Валерій є для них справжнім героєм і гідним прикладом для наслідування. Присутні поставили лампадки й поклали квіти до меморіальної дошки Валерію Янчуку.
    До сліз усіх учасників заходу схвилювали поезії та пісні у виконанні школярів, які передавали любов підростаючого покоління до батьківщини та захоплення героїзмом наших бійців, сум за тими, хто тепер став ангелом-охоронцем рідної землі. Наприкінці заходу рідним та представникам влади була вручена книга «Свіча життя», присвячена світлій пам'яті Валерія Янчука.
    Після освячення меморіальної дошки представники влади, дирекції школи-гімназії, священослужителі разом із рідними відвідали могилу Валерія Янчука на місцевому кладовищі.
Схилились над твоєю могилою,
Гаряча сльоза тече по щоці.
Як не хочеться вірити, Валерію,
Що в могилі знаходишся ти.
    Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв. Валерій Янчук з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів та вчителів, нагадуватиме кожному з нас, що він поклав життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.
Дякуєм, тобі герою, за майбутнє,
За твою честь, відвагу та знання,
Бо через тебе Україна знову стане вільна.
Тобі ми дякуєм, герою, за життя!
    Валерій Леонтійович Янчук – один з тих, хто дав нам можливість зустріти новий день. Пам'ятаймо, якою ціною нам дістається кожна хвилина мирного життя. Герої не вмирають, адже вони разом з нами. Вони разом з нами. Вони житимуть доти, доки ми про них пам'ятатимемо. Слава Героям! Слава Україні!

18.03.2016 09:38