перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив  
Логотип школи  

Випускний вечір 05.07.2021

Урочисте вручення свідоцтв 17.06.2021

Звіт директора про роботу за 2020-2021 н.р. 10.06.2021

«Рух – це здорово!» 09.06.2021

Міжнародний день захисту дітей 01.06.2021

Свято останнього шкільного дзвінка 31.05.2021

Уроки з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому» 21.05.2021

День Європи 18.05.2021

ХVIII Cпортивні ігри 17.05.2021

День пам'яті та примирення 07.05.2021

Місячник безпеки життєдіяльності 30.04.2021

“Гірчить Чорнобиль крізь роки” 26.04.2021

Перемога у мистецькому арт-марафоні «Волинь запрошує до Лесиного краю 22.04.2021

День цивільного захисту 15.04.2021


Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей  Головна
Історія школи
Паспорт школи
Атестація вчителів
Науково-дослідна робота
Учням
Батькам
Вчителям
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Накази
Звернення громадян
Прозорість та інформаційна відкритість навчального закладу
Форум


 

Дослідно-експерементальна робота

    Відповідно до законів України «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», п. 2.5. Положення про експериментальний загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23.11.2009 р. №1054, Положення про порядок здійснення інноваційної освітньої діяльності,затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30.11.2012 №1352, наказу управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації від 07.11.2014 року №489 «Про проведення дослідно-експериментальної роботи у 2014 – 2019 роках та надання загальноосвітнім навчальним закладам статусу експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів регіонального рівня», рішення колегії управління освіти і науки облдержадміністрації від 31.10.2014 року (протокол № 6/5), з метою здійснення дослідно-експериментальної роботи перевірки результативності та можливості застосування педагогічних і управлінських рішень
    У НВК "ЗОШ ЗОШ І-ІІІ ступеня №1-гімназія" смт Іваничі розпочато дослідно-експериментальну роботу з теми «Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища»
    Впродовж 2014 - 2015 н.р. педагогічний колектив НВК працював над реалізацією І (діагностико-концептуального) етапу експерименту (програма І етапу), результати якого були заслуханні у формі звіту на вченій раді ВІППО у вересні 2015 року та жовтні 2015 р. на колегії управління освіти Волинської обласної державної адміністрації.     
З вересня 2015 року по серпень 2018 р. педагогічний колектив буде працювати в рамках ІІ-го (формувального) етапу, а з вересня 2017 р. по серпень 2019 р. - ІІІ-го (узагальнювальнювального) етапу.
    Координація роботи по реалізації проблеми дослідно-експерементальної роботи педагогічного колективу покладена на науково-методичну раду експерименту, до складу якої, окрім дирекції, ввійшли голови методичних об’єднань, вчителі-методисти, практичний психолог та соціальний педагог, творчі вчителі школи-гімназії.
завантажити файл - "ПРОГРАМА І (діагностико-концептуального) етапу дослідно-експериментальної роботи " завантажити файл
завантажити файл - "Заявка на проведення дослідно-експериментальної роботи " завантажити файл
завантажити файл - " Наказ Про організацію та проведення дослідно-експериментальної роботи в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт. Іваничі " завантажити файл
Засідання науково-методичної ради дослідно-експериментальної роботи
    28 травня 2015 р. за участю наукового керівника експерименту Н.В.Ясінської, кандидата педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, та консультанта експерименту М.Я.Миць, доцента кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, кандидата історичних наук, відбулося засідання науково-методичної ради дослідно-експериментальної роботи НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Іваничі з теми «Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного освітнього середовища».
    Крім того, в рамках І (діагностико-концептуального) етапу дослідно-експериментальної роботи проведено анкетування школярів 10-х класів та членів науково-методичної ради дослідно-експериментальної роботи навчального закладу з питань аналізу стану освітнього середовища школи щодо моделювання конкурентоспроможної особистості школяра, визначення професійної компетентності педагогів та завдань школи на перспективу з точки зору учня та вчителя.
Радимося, експериментуємо…..
    27 листопада 2015 року відбулося за участю наукового керівника дослідно-експериментальної роботи, завідуваач кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, кандидата педагогічних Ясінської Наталії Василівни засідання педагогічної ради, на якому розглядалося питання щодо змісту діяльності педагогічного колективу щодо моделювання конкурентоспроможної особистості школяра.     
    Ясінська Н.В., як керівник експерименту, підвела підсумки роботи педагогічного колективу щодо реалізації завдань І етапу дослідно-експериментальної роботи у НВК « ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 - гімназія» смт Іваничі з проблеми « Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного освітнього середовища».     
    З доповіддю «Зміст діяльності педагогічного колективу щодо моделювання конкурентоспроможної особистості школяра» виступила керівник творчої групи, створеної в рамках науково-досдідної роботи, заступник директора з навчально-виховної роботи М.С.Маймура. В обговоренні доповіді взяли участь Савицька О.Я., психолог школи-гімназії, Пашко Л.В.., соціальний педагог щколи-гімназії, Павлович Н.П., завідувач кафедри природничо-математичних дисциплін, вчитель математики.     
За результатами обговорення було прийняте відповідне рішення педагогічної ради.
завантажити файл - "Протокол Педради" завантажити файл
завантажити файл - "Презентація Концепція" завантажити файл
завантажити файл - " Збірник Про реалізацію І етапу дослідно-експерементальної діяльної роботи " завантажити файл
завантажити файл - "Концепція розвитку школи" завантажити файл
Формуємо активну молодь
    У Національній доктрині розвитку освіти України наголошується на необхідності переходу на новий тип гуманістично-інноваційної освіти, забезпеченні її конкурентоспроможності в європейському та світовому освітньому просторі. З огляду на це, вчитель повинен не лише оперувати власними знаннями,а й бути готовими змінюватись та пристосовуватись до нових потреб ринку праці, готувати учнів так, щоб вони були компетентними, мали необхідні знання та навички для інтеграції в суспільство.
    НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Іваничі другий рік працює як експериментальний загальноосвітній навчальний заклад регіонального рівня з проблеми «Моделювання конкурентоспроможної особистості в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища». Одним із аспектів розв’язання даної проблеми є залучення педагогів та школярів до проектної діяльності в рамках міжнародної співпраці. Саме тому школа-гімназія за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ РП у рамках програми «Польська допомога задля розвитку 2015» приймає активну участь в українсько-польському проекті «Ініціативна молодь – 3: Практичне застосування інструментів навчання підприємництва в українській системі освіти». Безпосередніми учасниками цього проекту є Хільковець І.П. та Данилюк І.В.
    Метою проекту є створення української моделі навчання підприємництва в школах Західної України, що в свою чергу слугуватиме активізації молоді до започаткування господарської діяльності та вплине на розвиток приватного сектору.
    У рамках даного проекту в жовтні був проведений міжрегіональний конкурс «Юніор Бізнесу – 2015» у м.Львів, у якому взяла участь команда школи-гімназії у складі учнів 10-А класу: Талашко Богдани, Мороз Ніколь, Хом’як Ольги, Лободи Уляни та Радчук Марти, наставник – Хільковець І.П. За результатами конкурсу наша команда зайняла ІІІ місце та виграла тижневий візит-стажування до Польщі. Наші діти разом із іншими переможцями конкурсу відвідали мальовниче місто Краків та його околиці. Кожен день був насичений різноманітними подіями та цікавими екскурсіями. Вони побували у Музеї Фабрика Шиндлера, королівському замку на Вавелі, краєзнавчому Підземному музеї на Ринковій площі, у басейні з термальними водами у курортного містечка Закопане. А у місті Вадовіце відвідали музей Іоана Павла ІІ. В місті Неполомніце наші школярі завітали до гімназії імені короля Владислава Ягелло, де отримали можливість поспілкуватися з однолітками в ході спільної гри «Сільська школа бізнесу» та відвідати планетарій при Молодіжній астрономічній обсерваторії.
    Приємно, що саме цей навчальний заклад виявив бажання щодо налагодження подальшої міжнародної співпраці з НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» смт Іваничі. В останній день перебування в Польщі учні відвідали копальню солі «Велічка».
    Переконана, що створення умов для спілкування з однолітками через залучення учнів до міжнародних проектів допомагає нам, вчителям, формувати суспільно активну, конкурентоздатну молодь. А молодь – це наше майбутнє, майбутнє нашої нації.
Працюємо та аналізуємо….
    12 січня 2016 року відбулося засідання педагогічної ради, в ході якої обговорювалися питання: 1)Розвиток креативних здібностей учнів початкових класів (Доповідач – Павлюк О.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи); 2) Формування комунікативної та літературної компетенції учнів на уроках української мови і літератури (доповідач – Маймура М.С., заступник директора з навчально-виховної роботи); В порядку контролю заслухали виконання рішень педрад, а саме: - від січня 2015 року № 3/2 «Інноваційна діяльність школи в системі формування компетентної особистості» (інформувала Лукашук І.С., заступник директора з навчально-виховної роботи); - від 23.03.2015 року №4/2 «Профілактика відхилень у поведінці дитини» (інформувала Завадська Ж.Є., заступник директора з виховної роботи).
     В обговоренні першого питання взяли участь Воробій В.В., вчитель початкових класів, керівник методичного об’єднання вчителів початкових класів, керівник групи; Галета Л.М., вчитель початкових класів; Маринчак О.О., вчитель початкових класів; Савицька О.О., практичний психолог; другого питання - Черкас Т.Є., керівник групи, вчитель української мови і літератури, завідувач предметів гуманітарної кафедри; Ковальчук Р.О., вчитель української мови і літератури; Джига О.Д., вчитель української мови і літератури; Парафін С.В., вчитель української мови і літератури.
    За результатами засідання педагогічної ради прийняті відповідні рішення.
завантажити файл - "Доповідь" завантажити файл
завантажити файл - " Презентація " завантажити файл
Працюємо, удосконалюємося….
    09 лютого 2016 року відбулося чергове засідання науково-методичної ради експерименту, в ході якого обговорювалося питання щодо вимог до сучасного випускника, організації та проведення в рамках експерименту у лютому місяці Тижня педагогічної майстерності вчителів, що атестуються з теми «Формування конкурентоспроможності випускника шляхом використання інноваційних технологій навчання» та Дня відкритого уроку у вчителів – методистів, підготовки до засідання педагогічної ради в березні з питань «Стану викладання інформатики та рівня інформаційних компетенцій школярів», використання «Нових прогресивних технології як шляху до формування конкурентно-спроможної, творчої особистості, життєвих компетентностей учнів», заслуховування в порядку контролю виконання рішень педради від 11.11.2014 р. № 7/1 «Формування мовленнєвої компетентності молодших школярів».
    В ході конструктивної роботи, працюючи в групах, вчителі розробили модель обдарованої особистості, визначили можливі шляхи її формування; обмінялися результатами самоосвітньої роботи з теми експерименту, спробували доопрацювати модель випускника, визначену у Концепції розвитку школи-гімназії, з точки зору батьків, учнів, вчителів, суспільства; ознайомилися із змістом притч «Пліт», «Забути про небезпеку», «Тактика», які доречно визначають напрямок діяльності педагогічного колективу в рамках експерименту.

Шкільна науково-практична конференція з теми «Компетентнісний підхід в умовах компетентнісно-орієнтованого навчання»

"Від школи, де накачують знаннями, ми переходимо до школи компетентностей" (Лілія Гриневич)

Саме під таким гаслом 11 січня 2018 року на базі школи-гімназії було проведено шкільну науково-практичну конференцію з теми «Компетентнісний підхід в умовах компетентнісно-орієнтованого навчання».

З доповіддю «Компетентнісний підхід в освіті як основа її реформування» виступила заступник директора з навчально-виховної роботи М.С.Маймура. У своєму виступі вона акцентувала увагу на тому, що в Україні триває процес реформування освітньої системи, спрямований на розвиток та набуття особистістю якісних здатностей, приведення вітчизняних критеріїв та стандартів освіти у відповідність до європейських вимог. Крім того, вона зупинилася на необхідності формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності, виходячи із змісту Закону України «Про освіту» та активного переосмислення педагогічних ідей В.Сухомлинського та А.Макаренка щодо компетентнісного підходу в освіті. Присутні мали можливість ознайомитися з історією виникнення поняття “компетентнісна освіта”, напрацюваннями зарубіжних та вітчизняних науковців з питань компетентнісного підходу в організації освітнього процесу.

Про реалізацію компетентнісного підходу на уроках української словесності йшлося у виступі вчителя української мови і літератури, вчителя-методиста Черкас Т.Є., а на уроках зарубіжної літератури – Прокопчук Т.І., вчителя-методиста, вчителя зарубіжної літератури.

У виступі вчителя української мови і літератури Раковець В.В. розкрито з досвіду роботи можливості використання інформаційних технологій як засобу формування комунікативної компетентності учнів.

Не залишив байдужими присутніх виступ вчителя математики Лойка С.І. щодо формування математичної компетентності як основи моделювання оточуючого середовища та вчителя Захисту Вітчизни Раковця С.П. щодо реалізації компетентнісного підходу на уроках ЗВ.

За підсумками роботи конференції педагоги прийшли до висновку, що впровадження компетентнісного підходу в Україні є надзвичайно важливим і актуальним питанням. А система ключових компетентностей, запропонована європейськими спеціалістами, становить лише основу для пошуків й подальшого підвищення рівня освіти, дає поштовх для їх диференціації та обґрунтування змісту різних видів компетентностей. Результатом освіти має стати готовність людини діяти, а не володіти сумою знань, умінь та навичок.


завантажити файл - "Компетентнісний підхід" завантажити файл

Готуємось до звіту з питань дослідно-експериментальної діяльності

28 березня 2018 року за участю наукового керівника дослідно-експериментальної роботи, завідувача кафедри теорії та методики викладання шкільних предметів ВІППО, кандидат педагогічних наук Ясінської Наталії Василівни відбулося засідання творчої групи, на якому було здійснено аналіз виконання плану заходів, передбачених в рамках ІІ (формувального) етапу дослідно-експерементальної роботи регіонального рівня щодо моделювання конкурентоспроможної особистості школяра.

Ясінська Н.В., як керівник експерименту, надала поради щодо підготовки звіту з питань дослідно-експериментальної діяльності з проблеми «Моделювання конкурентоспроможної особистості школяра в умовах інноваційного освітнього середовища». Члени творчої групи визначили першочергові завдання, на розв’язання яких варто спрямувати роботу педагогічного колективу.

28.03.2018 16:52